De IJmond viert op 1 november het 145-jarig bestaan van het Noordzeekanaal. Waarmee in feite ook het startschot werd gegeven voor de komst van grootschalige industrieën in de regio.
Eén zo’n industrie is de papierindustrie. Op 17 september 1896, bijna 20 jaar na de opening van de waterweg tussen IJmuiden en Amsterdam, rolde in de papierfabriek van Van Gelder Zonen in Velsen-Noord het eerste papier van de machine. Sinds dat moment is het papier van Van Gelder Zonen, Van Gelder Papier en Crown Van Gelder onlosmakelijk verbonden met de regio.
Lees het volledige artikel hieronder. Met dank aan Dagblad Kennemerland en IJmuider Courant.
20210908-REGIO-HAA-HAA009—Hdc-1-205749
Meer nieuws
06 oktober 2021
Procter & Gamble wint lezers duurzaamheidsprijs tijdens FachPack
Crown Van Gelder was eerder dit jaar genomineerd door de lezers van Packaging Europe voor de Packaging Europe duurzaamheidsspijs. Papier gemaakt van Nederlandse suikerbietenpulp (Crown Native) is een van de nieuwste innovaties die dit jaar door de lezers werd genomineerd. Crown Native werd tijdens de prijsuitreiking vertegenwoordig door productmanager Eric Koops.
19 juli 2021
VNP kiest Crown Native voor Jaarverslag 2020/2021
Het Jaarverslag 2020/2021 van de Koninklijke VNP (Vereniging van Nederlandse Papier- en Kartonfabrieken) is dit keer in offset gedrukt op Crown Native door SpringerUit Drukwerk in Schoorl.
01 september 2021
Suiker in suikerbietenpapier verpakken: een droom die uitkomt
Richelle Van Helten heeft een droom en dat is om suiker in suikerbietenpapier te verpakken. Eindelijk is de droom van Richelle Van Helten, Cosun Beet Company, Van Gilse en Crown Van Gelder uitgekomen.